SOL Coin, SLP Coin ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Solana (SOL Coin), yeni bir borsa listesine girerek yeni yıla büyük bir destekle başladı. SLP Governance (Realms) artık OKX Web3 cüzdanına entegre edildi. KuCoin Labs, Inscription Protocol’ün ilk cross-chain sistemi ISSP’ye stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Ve daha fazlası!

SOL Coin, SLP, JUP ve bu 4 altcoin için sıcak gelişmeler var….

Solana bir borsanın daha listesine girdi SOL Coin %11 fırladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana, 2024’e büyük bir sıçramayla başladı. Bu sıçramada SOL Coin’in, yeni bir borsa listesine girmesi ekili oldu. Singapur merkezli kripto borsası Crypto.com, SOL Coin tabanlı dört işlem paritesini listelendiğini duyurdu. Crypto.com yeni işlem pariteleri olan HNT/SOL, ORCA/SOL, JTO/SOL ve MNDE/SOL’un artık platformunda mevcut olduğunu duyurdu.

HNT, ORCA, JTO ve MNDE’nin Solana ekosistem tokenleri olduğu göz önüne alındığında, listeleme SOL Coin için pozitifliği temsil ediyor. MNDE, Solana Blockchain üzerine inşa edilmiş, gözetim dışı bir likit stake protokolü olan Marinade Finance’in yerel tokeni. JTO, Solana tabanlı merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Jito’nun yerel tokeni. Orca, Solana üzerine inşa edilmiş Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) tabanlı merkezi olmayan bir borsa (DEX).

SLP Governance OKX Web3 cüzdan ile entegre oldu

SLP Governance (Realms) artık OKX Web3 cüzdanına entegre edildi. Kullanıcılar, OKX Web3 cüzdan eklentisini kullanarak SLP Governance platformu aracılığıyla DAO’lar oluşturabilir, üyelerini yönetebilir, teklifleri oylayabilir ve fon tahsis edebilir. SLP Governance, Solana ağındaki DAO yönetişimi için ana platform. Çoğu ana akım protokol bu platform aracılığıyla yönetiliyor.

KuCoin Labs cross-chain sistemi ISSP’ye stratejik yatırım yaptı

KuCoin Labs, Launchpad, Marketplace ve Swap’ı birleştiren Inscription Protocol’ün ilk cross-chain sistemi ISSP’ye stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. ISSP, Inscription verilerini indekslemek için Sui node’una gömülü indeksleyiciyi kullanıyor. Böylece, en yüksek performansı ve en istikrarlı Inscription kullanım deneyimini elde ediyor. Aynı zamanda, Inscription likiditesini artırıyor. Buna ek olarak, ticaret platformuyla ek teknik geliştirme entegrasyonuna ihtiyaç duymadan Inscription ticaret platformlarına hızlı bir şekilde yeniden yüklenmesini desteklemek için geleneksel Inscription protokollerini genişletiyor.

Owlto Finance 2023 yılsonu özetini yayınladı

Owlto Finance’in 2023 yılsonu özetini yayınladı. Lansmanından bu yana 6 aydan kısa bir süre içinde Owlto Finance’in hızlı bir büyüme yaşadı. Ayrıca, birden fazla kilometre taşına ulaştı. Base ve Zora ağlarında cross-chain köprü projelerini destekleyen ilk proje. Ayrıca, Scroll ekosistemindeki en yüksek TXN’ye sahip. Ek olarak Manta ve Starknet etkileşimlerine kullanıcı katılımı için en yaygın kullanılan cross-chain köprülerden biri.

Ayrıca Owlto Finance, kullanıcıların etkileşimlere katılmasına yardımcı olmak için tüm ağdaki tek Scroll akıllı sözleşme tek noktadan dağıtım aracı, tüm ağdaki ilk EVM yazım aracı, ZKFair airdrop toplu sorgulama aracı ve zkSync ile kullanıcı etkileşimini kolaylaştıran oturum açma işlevi dahil olmak üzere çeşitli araçlar da yayınladı. Veriler açısından, Owlto Finance hiçbir zaman bir hırsızlık vakası yaşamadı. Ayrıca, cross-chain işlemlerin %90’ından fazlasını 30 saniye içinde tamamladı. Şu an itibariyle Owlto Finance 22 Blockchain ağı, 11 cüzdan ve 6 token ile entegre.

Jupiter’in kurucu ortağı, token dağıtımına ilişkin açıklama yaptı

Jupiter’in kurucu ortağı Meow, sosyal medyada JUP token hakkında daha fazla bilgi açıkladı. Meow, mevcut planın aşağıdaki gibi olduğunu belirtti:

  1. 10 milyar JUP tokeni basmak.
  2. 10 milyar JUP tokenini iki soğuk cüzdan arasında 50:50 oranında eşit olarak dağıtmak. Bunlardan biri ekibe, diğeri topluluğa ait olacak.
  3. Likidite sağlamak için tokenların %10’unu ekip cüzdanından çekmek.
  4. İlk airdrop ve erken topluluk faaliyetleri için tokenlerin %15’inin topluluk cüzdanından çekmek.

Meow, takım cüzdanının başlangıçta ilk likiditeyi oluşturmak için tokenlerin %5’ini kullanmasının beklendiğini belirtti. Ayrıca, kalan tokenlerin dağıtımının henüz belirlenmediğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, ilk gün, tokenlerin %1-2’si likidite için kullanıma açık olacak. Genel olarak, JUP tokenlerinin %15-%17,5’inin ilk gün dolaşıma girecek. Ayrıca beklentiler, tokenlerin %10-%7,5’i sıcak cüzdanlarda ve %75’inin soğuk cüzdanlarda saklanacağı yönünde.

Scroll, 2024 yol haritasını açıkladı

Katman 2 ağı Scroll’un kurucu ortağı Sandy, Scroll’un 2024 yol haritasını açıkladı. Buna ek olarak, Scroll bu ay bazı fuar lansman projelerini başlatacak. Sandy, yol haritasının şu planları içerdiğini duyurdu:

  • Cross-chain maliyetlerini %50 azaltmak.
  • İşlem ücretlerini azaltmak için verileri sıkıştırmak ve 4844 veri bloğu kullanmak.
  • EIP 1559 işlem türlerini ve SHA256 ön derlemelerini desteklemek.
  • Çoklu doğrulayıcılar eklemek.
  • Merkezi olmayan ispatı tanıtmak.
  • Paralel EVM çalıştırmak.

Polkadot tabanlı Astar (ASTR) %25 sıçradı

Polkadot’un en büyük para-chain protokolü Astar Network (ASTR), bugün fiyat artışıyla piyasa ayılarının gözlerini kamaştırdı. ASTR, gün içinde %25,24 artış kaydetti. Böylece Astar Network, geçtiğimiz haftaki kazançlarını %51,18’e çıkarırken aylık kazançları %129’u aştı. Astar Network’ün etkileyici veya parabolik fiyat çalışmaları yapması alışılmadık bir durum değil. Bu yükseliş, teknoloji ve topluluk destek planlarını sınırlayan bir dizi alt tona sahip. Astar’ın protokolünü Astar 2.0 olarak adlandırılan ve bu yıl içinde hayata geçirilmesi planlanan bir yol haritası var. Astar 2.0 sürücüsü, blok kaynaklarının adil bir şekilde dağıtılmasını ve etkili bir yanma mekanizmasının devreye sokulmasını içeren bazı teknolojik ilerlemelerin habercisi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir