Parasını Katlayanlar Soruşturmada Yok: ‘Fatih Terim Fonu’ Skandalındaki Tefeciler Kim?

Bir bankada şube müdür olarak çalışan Seçil Erzan, çoğunluğunu futbolcuların oluşturduğu birçok kişiyi yüksek faizli fon vaadiyle kandırmış ve milyonlarca dolar parayı işletmişti. Seçil Erzan’in yargılanması sürerken olayla ilgili her gün yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Gazeteci Bahadır Özgür, Seçil Erzen’in ifadelerinde geçen tefecilerin soruşturmada yer almadığını söyledi.

Banka müdürü Seçil Erzan, ‘Fatih Terim Fonu’ ismiyle birçok kişiden yüksek faiz vaadiyle para topladığı iddiasıyla yargınlanmaya devam ediyor.

Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Muslera, Emre Çolak gibi isimlerin mağdur sıfatıyla yer aldığı davayla ilgili yeni gelişmeler çıkmaya devam ediyor.

Gazeteci Bahadır Özgür, Gazete Duvar’da Erzan’ın ifadelerinde yer alan ve tefecilikle suçladığı bazı isimlerin dava dosyasına dahil edilmediğini yazdı.

“İlk isim eski Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya. Erzan ifadesinde uzun uzun, ayrıntılarıyla Kaya ve menajerine yaptığı ödemelerden, imzaladığı senetlerden, tehditlerden bahsediyor.”

“Erzan, Kaya’dan 3 milyon 200 bin dolar almış. Ve toplamda bunu 5 milyon 700 bin dolar olarak geri ödemiş. Ne var ki, Kaya bununla yetinmemiş. Menajeri Fırat Özdemir ile beraber sürekli evine ve bankaya gelmişler. Tehditle para almayı sürdürmüşler. Kaya, “MİT Başkanını tanıyorum, seni mahvederiz” demiş. Erzan, Kaya’ya fazladan para ödemek için Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nu da kandırıp hayali fona çekmiş. Hatta Kaya’ya açık açık bunun fon olmadığını, başkasının parasıyla ödemeler yaptığını anlatmış.”

“Kaya hiç dinlememiş. “Bana çok para kazandırdın. Daha da kazandıracaksın” diye baskı kurmuş. Kaya, kendisine ödenen faiz parası ile Bodrum’da ID Konakları’ndan 4 milyon 200 bin Euro’ya villa almış. Villanın ilk taksiti olarak bankadaki odasında 1 milyon 575 bin doları da elden inşaat şirketinin satış temsilcisi Barış Bey’e ödemiş. 45 gün sonra ikinci bir ödeme daha yapmış. Daha sonra Kaya’nın aldığı hibrit bir son model Mercedes’in parasını da bankadaki odasında yine elden vermiş.”

“Erzan her seferinde tehdit edildiğini ve ödemeleri yapmak için futbolculardan hayali fon için sürekli para istediğini aktarıyor. Semih Kaya şikayetçi veya şüpheli olarak davada yer almıyor. Savcılık detaylı iddialara rağmen henüz ifadesine de başvurmadı.”

“Erzan dosyasında geçen ama davanın hiçbir yerinde yer almayan diğer isim Galatasaray’ın hala teknik ekibinde yer alan Ayhan Akman. İfadelere bakılırsa Akman fona dahil değil. Faizle para satmış. Nitekim Erzan’ın ifadesinde olay şöyle geçiyor: “Ayhan Akman verdiğinden fazlasını almıştır. Akman’a da fon vaadinde bulunmadım. Kendisinden faizle para satın aldım ancak kendisi çok daha fazla faizle verdiği parayı geri aldı. Kesinlikle Ayhan Akman’a hiçbir borcum bulunmamaktadır. Aksine kendisinden yüklü miktarda alacağım vardı.”

“Erzan’ın detaylı anlattığı bu isimlerin hiç birisi dava dosyasında müşteki, şüpheli veya tanık olarak yer almıyor. İddialar ciddi oysa. Ortada bir tefecilik suçlaması ve haksız kazanç elde etme var. Ayrıca vergi kaçırarak kamuyu zarar uğratma da söz konuş. Peki şu an bir ‘ponzi davası’ olarak süren Erzan vakası buralara da uzanacak mı? Zira dolandırıcılık dışında eğer zimmete para geçirme, tefecilik ve vergi kaçırma iddiaları kanıtlanırsa ceza davası ağırlaşacak, belki de organize suça kadar genişleyecek.”

Bahadır Özgür’ün yazısınını tamamını okumak için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx