Kimileri yastığa kimileri peluşa sarılarak uyuyor! Anksiyeteyi önleyen uyku alışkanlığı

1- Horlamayı ve uyku apnesini azaltır

Uyku apnesi, kişinin nefes almasının olması gerektiği kadar düzgün olmadığı bir uyku bozukluğudur. Bu aslında düzenli olarak bozulan bir uyku ortamı yaratır. Yastığa sarılma alışkanlığınız bu uyku bozukluğunu azaltma konusunda fiziksel fayda sağlar. Yastığa sarılarak uyumanız yan yatmanızı, yan yatmanız da horlamanızı ve uyku apnenizi azaltır.

2- Yalnızlık hissi yaşatmaz

Kimileri yalnız uyumaktan hoşlanır kimileri de yalnız hissettiği için derin bir uykuya dalamaz. Uyku esnasında herhangi bir şeye sarılmanın yalnız hissini ortadan kaldırdığı ve bunun insan psikolojisi açısından faydalı olduğu görüldü.

3- Duygusal olarak güçlü hissedersiniz

Yastığa sarılmak uyku sırasında duygusal rahatlık hissi verir. Bu uyku pozisyonunda uyuyorsanız aslında ilişkilerinizde, özellikle de aile arasında güçlü bir bağa değer verenlerden birisiniz anlamına gelir. Bu şekilde uyumanız da sizi duygusal olarak daha güçlü biri yapar.

4- Kaygıyı azaltır

Kaygılarınız olduğunda uyumamız fazlasıyla zorlaşır. Bunu yaşadığınızda ise yatağınızı konfor alanı haline getirmek ve rahat hissetmek her zaman en iyisidir. Bir şeye sarılarak uyuyan kişiler kaygılarının şiddetini daha az hisseder. Dolayısıyla sizi mutlu eden herhangi bir şeye sarılarak uyumanız daha iyi hissettirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx