iPhone 16 tasarımı ortaya çıktı! Peki nasıl görünecek?

Geçtiğimiz eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulan iPhone 15 ailesi kullanıcılardan karışık yorumlar aldı. Özellikle Pro modellerde yaşanan sağlamlık ve ısınma sorunları nedeniyle eleştirilerin odak noktası haline gelen ABD’li firma bu durumu sonraki serilerde ortadan kaldırmak için yoğun mesai içerisinde. Son olarak bu yılın sonlarına doğru tanıtılacak iPhone 16 serisinin tasarımı ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İşte iPhone 16 tasarımı, bilinen özellikleri ve dahası!

iPhone 16 Pro tasarımı için önemli iddia

Bugüne dek ortaya çıkan sızıntıların ortak noktası Apple’ın yaklaşan iPhone 16 serisinde kritik değişiklikler yapmayacağı yönündeydi. Ancak bu durum son zamanlarda değişmeye başladı. Zira iPhone’larla ilgili paylaştığı kritik bilgilerle ön plana çıkan AppleTrack, iPhone 16 Pro’da önemli bir tasarım değişikliğinin olacağını gözler önüne serdi.

Görünüşe göre iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde Dinamik Adanın boyutları küçülecek. Hatta marka iPhone 14 ve 15’lerde kullandığı hap tasarımının aksine yeni modellerde Android‘de sıklıkla karşımıza çıkan delikli ekran tasarımına geçecek.

iPhone 16 Pro‘nun ekranının 6,1 inçten 6,3’e çıkması beklenirken, Pro Max‘in paneli 6,9 inç boyutlarında olacak. Bunun yanı sıra 15 Pro Max’e özel olan 5x tetraprism optik zoom kamera yaklaşan serinin standart Pro modelinde de kullanılacak. Dahası, Pro’larda 12 Megapiksel ultra geniş açılı kameranın 1/2,55 inç 48 Megapiksele yükseltileceği ifade ediliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone 16 özellikleri ve tasarımıyla beklentileri karşılayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx