Heijan, BIG ve CAC adliyeye sevk edildi

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sosyal medya üzerinden suç örgütlerinin propagandasının yapılmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler “Heijan” rumuzlu Doğan T, “BIG” rumuzlu Samet I. ve “CAC” rumuzlu Şahan T, İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sosyal medyada yayınlanan klipleriyle tanınan Heijan lakaplı tanınmış rapçi Doğan Tarda ve Muti lakaplı Mücahit Doğan ile 2 kişi hakkında “Aynen” klipleri sebebiyle soruşturma başlatıldı.

Polis ekipleri, Doğan Tarda ve iki şüpheliyi gözaltına gözaltına aldı. Mücahit Doğan’ın adresinde bulunamadığı belirtildi. Operasyonda Heijan, BIG ve CAC gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 2 uzun namlulu silah ele geçirildi.

Şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtilirken, operasyonla ilgili yapılan açıklamada; “Sosyal medya ve müzik sektöründe örgüt adına rap şarkıları yapıldığı ve bu şarkıları örgüt üyelerinin sıklıkla paylaşarak örgütün sembolü haline getirdiği, şahısların yapmış olduğu şarkılar ile suç örgütüne sosyal medya platformlarında destek verdiği belirlenmiştir.” denildi.

Çalışmalar kapsamında incelenen şarkıları yapan ve seslendiren kişilerden “Heijan” rumuzuyla bilinen Doğan T, “BIG” rumuzlu Samet I. ve “CAC” rumuzlu Şahan T. gözaltına alınmıştı.

“Muti” rumuzlu Muhammet Nedim D’nin ise yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü bildirilmişti.

BARIŞ BOYUN ÖRGÜTÜ

Sözcü’de yer alan habere göre; suç örgünün İtalya’da olduğu belirtilen firari Barış Boyun’un yönettiği suç örgütü olduğu öne sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx