FC 24 Etkisi mi? Eski FIFA Oyunları Tüm Platformlardan Kaldırıldı

EA Sports FC 24’ün çıkışına artık saatler kalmışken eski FIFA oyunlarını bir kez daha hatmetmek isteyenlere kötü haberler var. FC 24’ün çıkışı öncesinde tüm FIFA oyunları çıkış yaptıkları her platformlardan kaldırıldı.

EA Sports FIFA ismini arkasında bırakırken yeni bir markayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

FIFA ile yaşanan isim hakkı uyuşmazlığı sonrasında bu adı terk ederek markalarına EA Sports FC ismiyle devam etme kararı alan EA Sports’un merakla beklenen yeni oyunu 29 Eylül tarihinde çıkış yapacak.

FC 24 yoldayken eski FIFA oyunları ise sessiz sedasız ortadan kayboldular.

FC 24 şu anda çıkış yapacağı tüm platformlarda ön sipariş aşamasında. Oyunun Ultimate sürümünü satın alan oyuncular ise FC 24’ü herkesten önce deneyimleme şansına sahipler. ‘Hazır yeni oyun da yoldayken eski oyunları ucuza kütüphaneme ekleyeyim’ şeklinde bir düşünceniz var ise bunu gerçekleştiremeyeceğinizi belirtelim.

Peki oyunları önceden satın alanlar oynamaya devam edebilecekler mi?

Elbette! Eğer kütüphanenizde eski FIFA oyunları varsa tüm bunları sorunsuzca oynamaya devam edebileceksiniz. Eski FIFA oyunlarının Steam sayfaları hala açık ancak bir satın alım gerçekleştirmeniz mümkün değil. Ayrıca oyunları Steam araması yaparak bulmanız da artık mümkün değil.

Eski FIFA oyunlarının mağazalara dönüp dönmeyeceği ise şimdilik belli değil.

Zira ne oyunların kaldırılması, ne de tekrar satışa sunulup sunulmayacakları konusunda EA cephesinden bir açıklama gelmiş değil. Muhtemelen girişte de bahsettiğimiz FIFA ile lisans hakkı sorunları sebebiyle atılan bu adımın çözüme kavuşup kavuşmayacağı şimdilik belli değil. FC 24’e ise 29 Eylül tarihinde PC, PS4, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında kavuşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx