EA’nin FIFA Sonrası Yeni Futbol Oyunu EA Sports FC’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

EA Games yıllardır işbirliğini sürdürdüğü FIFA ile yollarını ayırdıktan sonra karşımıza yeni futbol oyunu markaları EA Sports FC ile çıkacaklarını söylemişti. FIFA ayrılığının ardından ilk detaylarını aldığımız ve oyuncuları şimdiden heyecanlandıran EA Sports FC’nin çıkış tarihi de sızdırıldı.

EA Sports yıllardır futbol oyunlarını FIFA adıyla çıkartıyordu. Ancak bundan sonra yeni FIFA oyunu göremeyeceğiz.

FIFA ile sözleşmesi bulunan EA Games yıllardır oyun dünyasında klasikleşmiş olan bu isme bu yıl itibariyle veda ediyor. Kısacası şimdilik serinin son halkası olan FIFA 23 hep böyle kalacak zira EA Games bundan sonra futbol oyunlarında EA Sports FC adını kullanmaya başlayacak.

EA Sports’un şimdiden büyük merak yaratan yeni futbol oyunu EA Sports FC’nin çıkış tarihi sızdırıldı.

Elbette elimizde henüz resmi bir açıklama yok ve bu tarih yalnızca bir sızıntıdan ibaret ancak kaynak sağlam diyebiliriz. Oyun dünyasından yaptığı isabetli sızıntılar ile tanınan ‘billbil-kun’ adlı kullanıcı EA Sports FC 24 için çıkış tarihinin 29 Eylül 2023 olacağını belirtiyor.

EA Sports FC 24 ile ilgili ortaya çıkan tek detay çıkış tarihi de değil.

Billbil-kun tarafından yapılan paylaşımda oyunun standart ve Ultimate sürümlerine de yer verilmiş durumda. Kullanıcıya göre Ultimate sürümünü satın alan oyuncular 22 Eylül tarihinden itibaren bir haftalık erken erişim hakkına sahip olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx