Bir yerli borsa daha Türk spor dünyasına sponsor oldu!

Spor dünyasının kripto para borsalarıyla reklam ve sponsorluk ilişkileri her geçen gün artıyor, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’yle kripto para borsası Bitexen’in bugün imzalamış olduğu sponsorluk anlaşması örneklerden biri arasında yer alıyor.

Federasyon tarafından duyurulan resmi basın açıklaması doğrultusunda, Bitexen’le yapılan sözleşme üç yıl boyunca devam edecek. Fakat aynı açıklama içinde sponsorluk anlaşmasına dair finansal bilgiler yer verilmedi.

“Ligimizdeki rekabet oranının ve uluslararası başarıların artması, basketbolumuzu cazibesini artırıyor”

Konu hakkında yorumlarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, ”Basketbol; heyecanın, birlikteliğin ve dinamizmin çok yüksek olduğu bir spor. Bu yönüyle sporseverler için değeri sürekli artan bir çekim merkezi. Ligimizde artan rekabet dozu ve takımlarımızın uluslararası başarıları da basketbolumuzun cazibesini artırıyor. İnanıyorum ki bu anlaşma daha uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlangıcı olacak” diyor ve ekliyor: “İmzaladığımız yeni sponsorluk anlaşmaları ve iş birlikleri kulüplerimizin finansal olarak desteklenmesini sağlıyor. Ayrıca bu sponsorluklar ülkemizin çok değerli kurumlarını ailemize katarak basketbolun daha geniş kitlelere ulaşmasının da önünü açıyor.”

“Türk sporunun başarılar kazanmasını ve basketbolu sevdirebilmeyiz istiyoruz”

İmza töreninde değerlendirmelerde bulunan Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem ise “Sponsorluk çalışmalarımızla Türk sporuna en çok değer katan markaların başında geliyoruz. Hem listelediğimiz 18 taraftar token ile hem de sponsorluklarımız sayesinde basketbol ve diğer spor branşlarında federasyonlarımıza ve kulüplerimize önemli düzeyde finansman sağladık. En büyük gayemiz Türk sporunun yeni başarılar kazanması ve beraberinde ülkemizin her yerinde basketbolu sevdirebilmek ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak. Toplumsal yaşama değer katmak ve başta gençler üzerinde olmak üzere ülkemizde spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla yeni sezon için Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ne sponsor olduk” diyor ve ekliyor: “Bu vesileyle yeni sezonda Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek tüm kulüp ve sporcularımıza başarılar diliyoruz. Bitexen Etkisini tüm taraftarların hissedeceği bir sezon olsun.”

Türkiye Basketbol Federasyonu ile geliştirdiği yenilikçi teknoloji ve ürünler sayesinde Türkiye’nin en geniş dijital varlık ürün yelpazesine sahip olan Bitexen arasında imzalanan anlaşmayla Bitexen; Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olduğunu açıkladı.

Detaylara bu haberden ulaşabilirsiniz: https://www.tbf.org.tr/haber/turkiye-basketbol-federasyonu-ile-bitexen-arasinda-sponsorluk-sozlesmesi-imzalandi-2023-09-28

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx