Avalanche (AVAX) ekosistemindeki projenin başı dertte: Dava açıldı!

ABD’de yer alan süpermarket zinciri Trader Joe’s, Avalanche (AVAX) ekosisteminde yer alan Trader Joe’ya (JOE) isim ihlali gerekçesiyle dava açtı.

ABD’de büyük bir müşteri kitlesi bulunan süpermarket zinciri Trader Joe’s, isim benzerliği bulunan kripto platformu Trader Joe’ya dava açtı. Davanın ana konusu, isim ihlali ve marka anlaşmazlığı oldu. Dava, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde başlatıldı.

Trader Joe (JOE), mahkemelik oldu

Avalanche (AVAX) ekosistemindeki popüler merkeziyetsiz borsa Trader Joe (JOE), ABD’de mahkemelik oldu. Süpermarket zinciri Trader Joe’s tarafından açılan davada, Avalanche ekosistemindeki projenin isim ihlali yaptığı ifade edildi.

Süpermarket zincirinin avukatları, merkeziyetsiz borsanın kendilerine ait markayla ilişkilendirilen bir kurgusal karakter yarattığını iddia etti. Bu kurgusal karakter, JOE’nin de logosu olan bir çiftçiyi temsil ediyor. Avukatlar, JOE’nin logosunda yer alan kırmızı bereli çiftçinin de kendilerine ait bir betimleme olduğunu aktardı.

Trader Joe projesinin kurucu ortağı Cheng Chieh Liu, kasıtlı olarak marka kopyaladığı gerekçesiyle davanın gündeminde yer aldı. Liu, projeyi tescil ettiren kişi olarak biliniyor.

Süpermarket zinciri, kripto projesinin Trader Joe ismini kullanmak için kendilerinden izin alınmadığını belirtti.

Kripto projesi Trader Joe, Avalanche ekosisteminde yer alan bir merkeziyetsiz borsa platformu olarak tanınıyor. Binance gibi büyük borsalarda JOE adında bir token’ı bulunan proje, 80 milyon dolara yakın piyasa değerine sahip durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx