Yunanistan’daki Türk Konsolosluğu önünde nahoş tahrik: Polis engellemedi

Dün gece, Yunanistan’ın başşehri Atina’daki Türk Konsolosluğu önünde bir küme Yunan vatandaşı Türkiye tersi sloganlar attı, terör örgütüne takviye verdi. Yunan polisinin olaylara müdahale etmemesi dikkat çekti.

Son periyotta Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon başkanların karşılıklı açıklamalarıyla tırmanırken, dün Yunanistan’ın başşehri Atina’daki Türk Konsolosluğu protestolara sahne oldu.

Yunanistan’da anti-faşist hareketleriyle bilinen ve kendilerini ‘düzen karşıtı’ olarak tanımlayan Rouvikonas isimli kümenin üyeleri dün akşam saatlerinde Atina’nın Psychiko banliyösündeki Türk konsolosluğu önünde geldi.

Grup, burada Türkiye aleyhine bildiriler dağıttı, sloganlar attı. Şovda terör örgütü YPG/PKK’yı simgeleyen bez modüllerinin da taşındığı görüldü.

ÇİRKİN İMALAR 

Örgüt, yaptığı açıklamada, Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelere değinirken, Türkiye’nin NATO sayesinde bu atılımlarda bulunabildiğini öne süren berbat imalarda bulundu.

Örgüt tarafından yapılan açıklamada “Yeni ortaya çıkan çok kutuplu bir dünyanın görüntüsünde jeopolitik rekabetlerin her gün ağırlaştığı bir vakitte, faşizme, devletler ve sermayenin emperyalist çatışmalarına ve ihtilalden, özgürlükten yana tutum almalıyız.” denildi.

Öte yandan, tüm bu olaylar yaşanırken, Yunan polisinin rastgele bir reaksiyon göstermemesi dikkat çekti. Konsolosluk önünde yakışıksız sloganlar atan ve dövizler taşıyan kümeye Yunan polisi müdahalede bulunmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.