Verimlilik ve teknoloji fuarında ‘metaverse’

Savunma sanayi başta olmak üzere bilişim, sanayi, eğitim, enerji, tarım, iletişim, sağlık ve ulaşım sektörlerinde geleceğe ışık tutacak akıllı çözüm teknolojilerini kapsayan fuara, 101 firma ile 34 start-up katılacak. Dört gün boyunca çeşitli etkinlik ve eğitim programlarının yer alacağı fuar bugün, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın konuşmasıyla başlayacak, akşam ise Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit Operasyonu’na ithafen düzenlenecek resepsiyona onur konuğu olarak Milli Savunma Bakanı Akar katılacak.

Deneyimler aktarılacak

Yarın düzenlenecek V-Talks Experiences programları kapsamında ise, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’un da aralarında bulunduğu bürokrat ve iş insanları alanlarındaki deneyimlerini katılımcılara aktaracaklar.

Fuar kapsamında cuma günü de Okan Bayülgen’in moderatörlüğünde, Levent Erden, Ergi Şener, Burçin Gürbüz katılımıyla Metaverse Talkshow gösterisi düzenlenecek.