Trabzonspor ve Sivasspor kupa öncesi iddialı!

Turkcell Muhteşem Kupa finali öncesi Trabzonspor ve Demir Küme Sivasspor kaptanları ile teknik yöneticileri basın toplantısında bir ortaya geldi. İki taraf da tezlerini ortaya koydu.

“Kazanmak istiyoruz”

Son şampiyon Trabzonspor kaptanı Uğurcan Çakır,  “2020’de burada Harika Kupa’yı kazandık. Abdullah Avcı’nın birinci geldiği dönem, Başakşehir’le oynadığımız maçtı. Hak ederek kazanmıştık. O anda farklıydı hisler. Geçen sene de Üstün Lig’i kazandık. Burada Üstün Kupa oynayacağız, heyecanlıyız. Geçen dönem kusursuz geçti fakat geride kaldı. Önümüzde yeni maksatlar var, en yakın amaç Üstün Kupa. Kazanmak istiyoruz.” açıklamalarını yaptı. 

“Heyecanlı bir halde maçın başlamasını bekliyoruz”

Demir Küme Sivasspor kaptanı Hakan Arslan ise, “Sezonu tam bitirdiğimiz noktadayız. Güzel bir kamp devri geçirdik. Hoş hazırlık maçları oynadık. Lige hazırlandık ancak aklımızın bir kenarında da daima Muhteşem Kupa finali vardı. Heyecanlı bir formda maçın başlamasını bekliyoruz” kelamlarıyla savını ortaya koydu. 

Türkiye Kupası’nın sahibi Sivasspor’un teknik yöneticisi İstek Çalımbay, Üstün Kupa finali öncesi transfer isterken, “Çalışma açısından ıstırap yaşamadık. 9 oyuncu gitti, 3 oyuncu geldi. Alternatifsiz kaldık. Transfer açısından problem var. Transfer yapmamız gerekiyor kesinlikle. Biz hem Avrupa hem de ligde oynayacağız. Yeterli bir takım kurmazsak, ligde ve Avrupa’da külfet yaşarız.” dedi. 

“İyi bir formda oynamamız gerekiyor”

Süper Kupa finaliyle ilgili olarak ise “Mükemmel bir halde geçmesini istiyoruz. 3 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz, inşallah bu sene de Avrupa kapısını tekrar açarız. Bu kupaları oynamak gerçekten değerli. Hele bir şeyi elde edip, bu türlü kupaları oynamak, oyuncular, topluluk, idare açısından kıymet taşıyor. Takımımızın kazanması için elimizden geleni yapacağız. Bunun için kamplar yaptık, hazırlandık. Güzel bir formda oynamamız gerekiyor. Çok taraftarın geleceğine inanıyorum, onlara da hoş, zevki dakikalar yaşatmak istiyoruz” şeklinde argümanlı konuştu.

“Trabzonspor ismine değerli bir maç”

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Kupanın olduğu her yerde heyecan ve güç vardır” derken, “Geçen sene ligi biz, kupayı Sivasspor aldı. Başlayacak yeni dönem öncesi, yeni bir kıssa yazabilmek ve yüksek güç ile başlayabilmek için Trabzonspor ismine değerli bir maç. Bizi için bedelli bir karşılaşma. Önemli bir formda hazırlandık. Planlarımızı yaptık” tabirlerini kullandı.