Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu: Daima birlikte onları ezeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle CHP Gençlik Kolları ile birlikte Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüdü.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün akabinde burada açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Bu bayram sıradan bir bayram değildir. Bu bayram ulusal bağımsızlık savaşının en kıymetli adımlarından birisidir. 16 Mayıs’ta düşmanları gördükleri vakit ‘Geldikleri üzere gideceklerdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş meşalesini yaktığı bayramdır. Bütün genç arkadaşlarıma seslenmek isterim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki prensibi vardır. Siyasi bağımsızlık ve ekonomik bağımsızlık. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ der. İkinci değerli prensibi, ‘Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça ülke bağımsızlığını koruyamaz’ der. Bugün daima birlikte ülkeyi siyasal ve ekonomik bağımsızlığı yine güçlendirmek için yollara çıktık. Adalet yürüyüşü bunun en değerli adımıdır.

İkinci Yüzyıla Davet beyannamemizde ikinci yüzyıla Türkiye’yi hazırlamak zorundayız. Birlikte, birlikte, kavgasız, omuz omuza, birebir vakitte kararlı, birlikte yürüyerek. Toplumun her kesitini kucaklayarak. 84 milyon insan tek yürek olarak ikinci yüzyılda Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük uğraşını yine yaşatacağız.

Çetelerin olduğunu biliyorum. Beşli çetelerin, SADAT’ların olduğunu biliyorum. Biz daima birlikte onları ezeceğiz, ezerek yolumuza devam edeceğiz.

Bizler, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı verenlerin çocuklarıyız. Bizler o gayretin neferleri olarak yolumuza devam edeceğiz.

Gençler, önümüzdeki süreçte sandık gelecek göreceksiniz. Bu ülkenin karanlığını değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bu ülkenin bağımsızlığı için en büyük çabayı verecek olan sizlersiniz. Daima bir arada mücadeledeyiz”