Şampuanlara Boşuna Para Verip Hüsrana Uğramayın! Daha Gür ve Daha Çabuk Uzayan Saçlar İçin Bu Bitkisel Mucizeyi Kullanın

Hepimizin hayallerinden biri de sağlıklı gür, kırılma ve dökülme olmadan sağlıklı saçlara sahip olabilmek. Birden fazla kişi saç bakım eserlerine tonlarca para döker. Ve hiç bir yararını göremez, olan verdiği paraya olur. Halbuki haberimizde paylaştığımız bu mucizevi eser ile paranız cebinize kalacak.

Şampuanlara Boşuna Para Verip Hüsrana Uğramayın! Daha Gür ve Daha Çabuk Uzayan Saçlar İçin Bu Bitkisel Mucizeyi Kullanın

Evet sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için tonlarca para dökmenize gerek yok. Yalnızca gereksiniminiz olan şey nane yağı. Nane yağı bedenimize birden fazla taraftan yarar sağlayan esansiyel bir yağdır. Antik çağlardan beri bilhassa Romalılar, Mısırlılar ve hatta Yunanlılar tarafından mutfak düzenlemelerinin bir modülü olarak kullanılan konsantre bir uçucu yağdır. Hoşluk uzmanları, antimikrobiyal ve güçlü antioksidan özellikleri ile bu yağın bilhassa sağlıklı saçlar açısından saç ve cilt kelam konusu olduğunda birçok yararını sıraladılar. Muhtemelen hoşluk bakımlarında dünya çapında en yaygın olarak kullanılan temel husustur. Yağın mentol varlığı nedeniyle cilt üzerinde soğutma tesiri vardır. Saç derisindeki kan sirkülasyonunu arttırdığı da bilinmektedir. Saç derinizdeki kan sirkülasyonu arttığında, saç büyümesinin uyarılması gerçekleşir ve bu da sağlıklı ve güçlü saçlara katkıda bulunur. Laboratuar hayvanları üzerinde yapılan çalışmalar, nane yağı kullanımı ile kürk kalınlıklarında ve foliküllerinde artış olduğunu göstermiştir. Böylelikle nane yağının saçların güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Artık, saç büyümesini artırmak için bu yağı nasıl kullanacağınızı anlatacağız…Nane yağının özellikleri

1. Anti-inflamatuar, anti-mikrobiyal özellikler, baş derisi enfeksiyonlarıyla çaba eder.
2. Kan akışını güzelleştirerek saç büyümesini uyarır.
3. Mentol saç derisini uyarır.
4. Saç kalınlığını arttırır.
5. Saç derisinin pH’ını istikrarlar.

Saç uzamasını artırmak için nane yağını kullanmanın 6 yolu

1. Nane Yağı Masajı: Yağ masajında ​​kullanmak için nane yağının jojoba yağı yahut hindistancevizi yağı üzere bir taşıyıcı yağ ile karıştırılarak saç derisine uygulanması gerekir. Seçtiğiniz rastgele bir taşıyıcı yağdan bir çorba kaşığı birkaç damla nane yağı karışımı hazırlayın ve akabinde karışımı saç derinize masaj yapın. Karışımı saç derinizde 20 dakika bekletin ve akabinde hafif bir şampuan kullanarak durulayın.

2. Yağı şampuanınıza yahut saç kreminize ekleyin: Şampuanınıza ve saç kreminize nane yağı da ekleyebilirsiniz. 4-6 damla ekleyebilirsiniz ve daha fazlasını değil. İkinci ila üçüncü saç yıkamada, saçınızın dokusundaki farkı fark etmeye başlayacaksınız.

3. Nane yağı nane maskesi: Bu tanımda ¼ fincan ekşi krema, 1 yemek kaşığı bal ve 4-6 damla nane yağı almanız gerekiyor. Bir maske hazırlayın ve bu maskeyi saçınıza uygulayın. Yeterli bir 10-20 dakika bekletin ve akabinde saçınızı yıkayın.

4. Ayçiçek yağı ile: 2 damla nane esansiyel yağını 1 yemek kaşığı ayçiçek yağı ile karıştırın, yağı biraz ısıtın, saç derisine uygulayın ve uygunca masaj yapın. 15 dakika bekletin ve hafif bir şampuanla durulayın.

5. Tatlı badem yağı ile: Yüksek E vitamini içeriği, antioksidanları, yağları ve vitaminleri ile tatlı badem yağı, saç derisine sürmek için katiyen mükemmel bir yağdır ve nane yağı ile birlikte kullanıldığında folikülleri de güçlendirir. 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı alın, 2 damla nane yağı ekleyin, düzgünce karıştırın ve biraz ısıtın. Saç derisine uygulayın ve masaj yapın, 20 dakika bekletin ve hafif bir şampuanla durulayın.

6. Saç dökülmesini durdurmak için biberiye esansiyel yağı ve hindistan cevizi yağı ile: Biberiye esansiyel yağının saç büyümesini teşvik etme konusunda da kanıtlanmış yararları vardır. Ayrıyeten saçı güçlendirir ve kepekle savaşır. Hem biberiye hem de nanenin yararlarından yararlanmak için işte yapmanız gerekenler; 1 yahut 2 damla nane yağını 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın, artık 1 damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Karışımı biraz ısıtın ve tüm saç derisine uygulayın. 15 dakika bekletin ve akabinde hafif bir şampuanla durulayın.