Pençe-Kilit şehidine veda

Şehit piyade kontratlı er Selman Güler, memleketi Gümüşhane’de son seyahatine uğurlandı.

Kelkit Devlet Hastanesi morgundan alınan Selman Güler’in (24) naaşı, Merkez Küçük Cami avlusuna getirilerek helallik alındı.

Burada düzenlenen merasimde, şehidin annesi Ayfer Güler, kız kardeşleri Hava Soylu ve Kübra Güler ile başka yakınlarını, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü grupları teselli etti.

“OĞLUMA SELAM SÖYLE”

Merasimde, şehit annesi olduğu öğrenilen bir bayan, şehit Güler’in tabutuna sarılarak “Annenin sana selamı var de. Yavruma selam söyle, oğluma selam söyle” dedi.

Şehidin naaşı, Vilayet Müftüsü Mehmet Sırrı Şık tarafından kıldırılan cenaze namazının akabinde Başpınar köyü mezarlığında, 2000 yılında vefat eden baba Ahmet Güler’in de bulunduğu aile kabristanına defnedildi.

Merasime, şehidin yakınları ve mesai arkadaşlarının yanı sıra Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kumandanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, AK Parti Gümüşhane milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Lideri Ercan Çimen, Kelkit Belediye Lideri Aziz Nas, kimi siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.