Oyuncu Luis Lorenzo Crespo ve eşi, miras için teyzesini öldürmekten tutuklandı

İspanya’da “El Comisario” ve “La Que se Avecina” üzere polisiye dizilerde aldığı rollerle tanınan oyuncu Luis Lorenzo Crespo, eşi Arancha Palomino ile birlikte miras için teyzesi María Isabel’i öldürdüğü teziyle Madrid’de tutuklandı.

DailyMail’in aktardığı habere nazaran, María Isabel’in geçen yıl bunamanın neden olduğu doğal sebeplerden öldüğü düşünülüyordu. Lakin Isabel’in kardeşi durumdan şüphelendi ve ikinci bir otopsi istedi. Otopsi sonucu, bayanın zehirlendiği ortaya çıktı.

Polis, Luis Lorenzo Crespo ve eşinin, Isabel’i yanlarında kalmaya davet ettiğini ve onu zehirlemek için ağır metaller kullandığını belirtti. Otopsi bulgularına nazaran, Isabel’in bedeninde olağan kadmiyum düzeyinin 200 katı ve olağan manganez düzeyinin 20 katı çıktı.

VEFATINDAN AYLAR EVVEL VASİYETİNİ GÜNCELLEDİ

Polis, Crespo’nun yaşlı bayanın vefatına yol açarken bir biçimde büyük ölçüde para harcadığını da tespit etti. Çift de, yaşlı bayana demans teşhisi konulduktan sonra harcamalarını açıklamak için uzmanlara götürdüklerini öne sürdü. Yetkililer, bunama teşhisine dair bir kayıt olmadığını söylerken, komşuları da çiftin onu ihmal ettiğini sav etti.

Polisin aktardığı bilgilere nazaran María Isabel, tüm mülkünü vefatından yalnızca aylar evvel yeğenine bırakmak için vasiyetini güncellemişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.