Oğuzhan Uğur’dan Melih Gökçek’e jelibonlu yanıt

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Erdoğan’ın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuk olacağı programın konuk listesini yayınlayan Oğuzhan Uğur, listeye bir türlü Melih Gökçek’i inandıramayınca espirili bir paylaşım yaptı.

Babala TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur “Az evvel salon kapasitemizi doldurduk. An itibarıyla salonumuzda 243 AK Partili, 26 Memleket Partili, 81 MHP’li, 41 Küskün CHP’li, 27 Zafer Partili olacak. Hem Türk basını, hem de yabancı basından gazeteciler salonda hazır bulunacak. Dışarıdan şimdilik 3 videolu soru gelecek. (Artabilir) Bir de torpil yaptığım yakın çevremden 10 kişi soru sormadan izleyecek (olsun o kadar) son anda iptal eden, ya da vazgeçen olur mu bilemem, her zaman olur ama eksi 10, artı 10 onu göreceğiz. (Ayrıca “nefret ediyorum Kılıçdaroğlu’ndan beni çağırın” diyen ve sosyal medyalarında Sn. Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini tespit ettiğimiz cici kardeşlerimiz vardı ama maalesef onları reddettik.)”

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Oğuzhan Uğur’un bu açıklamasına inanmayıp “İsim listesini yayınla inanalım” diye mesaj attı. Oğuzhan Uğur bu paylaşım üzerine “”Efendim topraktan jelibon çıktığına inanıyorsunuz da benim konuk beyanıma mı inanmıyorsunuz? Buyurunuz geliniz, kendiniz görünüz.” dedi.

MELİH GÖKÇEK JELİBON AÇIKLAMASINI GERÇEK SANMIŞTI

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” diye tweeti üzerine Melih Gökçek’in yazdıkları espiri konusu olmuştu.

Melih Gökçek bu paylaşımı gerçek zannederek bir tweet atarak “… Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”” demişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir