Meteoroloji’den Marmara için yüksek sıcaklık uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Ordu, Ardahan ve Kars etrafları ile Erzurum’un kuzey kesitlerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesitlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri üzerinde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

Rüzgarın çoklukla kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölümlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

MARMARA’NIN BATISI İÇİN YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Meteoroloji, Marmara Bölgesi’nin batısı için de yüksek sıcaklık ikazında bulundu. İstanbul Bölge Kestirim ve Erken İhtar Merkezi’nce yapılan açıklamada, hala Marmara Bölgesi genelinde mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren artarak hafta başına kadar bölgenin batısında (Edirne, Kırklareli ile Tekirdağ’ın batısında Hayrabolu, Malkara, Muratlı) mevsim normallerinin 3 ile 5 derece üzerinde seyredeceğinin varsayım edildiği bildirildi.