Marmara için ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

MGM İstanbul Bölge Kestirim ve Erken İkaz Merkezi’nce yapılan açıklamada, yarın Marmara Bölgesi’nde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın öğlen saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile İstanbul’un batısı, vakitle (öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren) bölge genelinde lokal olarak kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.

Kuvvetli yağışların 19 Mayıs Perşembe günü sabah saatlerinde tesirini kaybetmesinin beklendiği kaydedildi. Açıklamada ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, mahallî dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerektiği belirtildi.

SICAKLIKLAR PAZAR GÜNÜNDEN İTİBAREN ARTACAK

MGM İstanbul Bölge Varsayım ve Erken İkaz Merkezi’nce yapılan açıklamada,  22 Mayıs Pazar gününden itibaren sıcaklıkların artarak tekrar mevsim normalleri civarında seyredeceğinin varsayım edildiği kaydedildi. Yarın, gece saatlerinden itibaren perşembe sabah saatlerine kadar Kocaeli’nin Kartepe Kayak Merkezi’nde karla karışık yağmur görülmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, ani sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı olunması ve MGM’nin yayınlayacağı hava varsayım raporlarının dikkatle takip edilmesi istendi.

KAYNAK: DHA