KGM açıkladı: Karayollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu‘nun Selimpaşa Kavşağı ile Mahmutbey Gişeleri ortasında üstyapı yenileme çalışmaları yapılacak. Bu nedenle her gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun evvel İstanbul istikameti, çalışmanın bitiminde ise Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten iki istikametli gerçekleştirilecek.

Anadolu Otoyolu‘nun Kaynaşlı Kavşağı-Bolu-Düzce vilayet sonu 0-11. kilometrelerinde (Bolu Dağı Tüneli) genleşme derzi yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu sebeple otoyolun İstanbul istikametinde şoförler Abant Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendirilerek, Kaynaşlı Kavşağı’ndan tekrar otoyola iştirak sağlayabiliyor.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi kapsamında Malkara-Çanakkale Bölümü Otoyolu’nun Gelibolu Güney-Lapseki kavşaklarında bakım ve tamir çalışması yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Lapseki ve Gelibolu istikametlerinde birer şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım her iki tarafta çift şeritten sürdürülüyor.

İzmir-Çeşme Otoyolu‘nun 2-6. kilometrelerinde ekolojik köprü imal çalışmaları hasebiyle Çeşme-İzmir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma başka istikametten iki taraflı müsaade veriliyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 25-32. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli sağlanıyor.

Sakarya-Karasu yolunun 14-16. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım Sakarya istikametinden iki istikametli gerçekleştiriliyor.

Ezine-Küçükkuyu yolunun 42-44. kilometrelerindeki üretim çalışmaları münasebetiyle ulaşım servis yolundan devam ediyor.

Karabük-Çankırı vilayet sınırı-Çerkeş yolunun 11-14. kilometrelerinde güç iletim sınırı yenileme çalışmaları nedeniyle 20 Haziran’a kadar İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten iki taraflı sürdürülecek.

Trabzon-Gümüşhane vilayet sınırı-Torul-Gümüşhane yolunun 27-45. kilometrelerindeki Harmancık, Hacıemin-2, Hacıemin-3 ve Gümüşhane tünellerinde elektrik sistemi bakım ve tamir çalışması sebebiyle bugün ve yarın 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma tek şeritten müsaade verilecek.

Sivas-Zara yolunun 31-36. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları hasebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.