Karısını elektrikle öldüren kocaya verilen düzgün hal indirimi Yargıtay’dan döndü

Mübarek ile Veysi Turan 5 yıldır evliydi. 4 yaşındaki kızlarının akabinde Mübarek Turan, ikinci kız çocuklarının dünyaya getirdi. Doğumdan sonra konutta uyurken Veysi Turan, üçlü elektrik prizinin kablosunu kesti. Kestiği uçları uyuyan eşine tuttu. Cinayet 24 Ocak 2014’te Diyarbakır Kayapınar’da işlendi.

İddianamede, karısını öldürmeye karar veren sanığın bir çift yalıtkan eldiven, üçlü uzatmalı priz ve tornavida aldığı belirtildi. Veysi Turan hakkında “tasarlayarak eşini öldürmek” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

Lakin dava tarz eksikleri nedeniyle 3 kere bozuldu. Son yargılamada ise katilin 155 polis sınırını arayıp, eşini öldürdüğünü söylediği gerekçesiyle cezada indirim yapıldı. Lokal mahkeme müebbet mahpusa hükmetti.

Maktülün ailesinin avukatı Burak Göncü, “İyi hal indirimi münasebeti belirtilemedi aslında. Bu sebeple Yargıtay tarafından yöntem eksikliği diye bozulmuştu gerekçelendirin diye. Sonra kelam konusu evrakta 155 ihbar çizgisini aramasını güzel hal indirimi olarak değerlendirmiştir” dedi.

Yargıtay bu kere de cezada indirim yapılmasını bozma münasebeti olarak kıymetlendirdi. Sanık Veysi Turan, 16 Haziran’da bir sefer daha mahkemeye çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.