Karamollaoğlu’ndan Cumhurbaşkanı adayı açıklaması

SP başkanı Karamollaoğlu,”6’lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı ismi bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu mevzuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek adayla seçime gidilmeli” dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, , programları kapsamında dün akşam Trabzon’a geldi.

Geceyi burada geçiren Karamollaoğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde konakladığı otelde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Muhteşem Lig takımlarından Trabzonspor’u şampiyonluğu nedeniyle kutlayarak başlayan Karamollaoğlu, Seçim Kanunu değişikliğine reaksiyon gösterip, temel sorunlarının, ülkenin içinde bulunduğu koşullar olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

*Yolsuzluklar, yokluklar ve yasaklar kalkmalı bu ülkede. Öbür türlü biz iktisadımızı düzeltemeyiz. İktisat yalnızca mali işlerle ilgili bir husus değildir.

*Bir ülkede koşullar, yatırım ve iş hayatına yönelik oluşturulmaz, itimat olmazsa o ülkede yatırım olmaz; sorunlar çözülemez, o ülke kalkınamaz. Politikler birbirlerinin düşmanı hatta hasmı bile değil rakibidir. Biri kazandığında başkası onu tebrik eder.

*Hasmı, düşmanı üzere müdahale etmez. Maalesef dorukta meydana gelen bu hasımlık tabana da yansımaya başladı.

*Bu defa beşerler birbirlerine karşı hasmane tutum sergilemeye başladılar. Bu huzuru bozar. İçinden geçtiğimiz bu devri çok üzücü buluyorum.

‘ADAY OLMAYI PEK DÜŞÜNMÜYORUM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışına ait soruya cevap veren Karamollaoğlu, “Terör hataları, bayan cinayetleri, orman yangınları da denildi, ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası koruma edilmeliydi. Taammüden işlenmiş bir cinayet, hele de bayanlara karşı olan, hepimizi en çok derinden yaralayan; planlıyor, eski eşini vahşice katlediyor. Bunlar ‘Tamam sana 25 yıl verdik, ortadan bir 15 yıl geçtikten sonra âlâ halden de indirdik, haydi serbestsin’, adama ‘Git bir cinayet daha işle’ deniyor. Bu hususta her vakit bu stil yabanî cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının özellikleriyle ilgili soruya Karamollaoğlu, “6’lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu mevzuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmayı pek düşünmüyorum. Meral hanım, ‘Başbakanlığa talibim’ dedi. Bir isim üzerinde hiçbir müzakere yapılmadı. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden bir spekülasyona sebep olacak sözde bulunmak yanlışsız olmaz” cevabını verdi. (DHA)