İstanbul’da peruk takıp bir günde bankadan 500 bin lira çektiler

İstanbul’da 23 Ağustos 2022 tarihinde polise başvuran iş bayanı D.K.(40) kendisinin haberi olmadan banka hesabından bir gün içinde yaklaşık 500 bin liralık çekildiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Mağdur D.K. paranın bankanın 3 farklı şubesinden çekildiğini söylerken “Muhasebecim beni uyarıp para çektiğimi söyleyince şaşırdım. Ben para çekmedim. O gün şirketten dahi çıkmadım.” dedi.

Kendisini mağdur bayana benzetti, bankaya gidip parayı çekti

Dolandırıcılık Ofis Amirliği grupları güvenlik kamera manzaralarını incelediğinde banka şubelerinden peruk takarak kendisini mağdura benzeten ve yüzündeki cerrahi maske bulunan şüpheliyi tespit etti.

Yapılan incelemede kuşkulu bayanın yanında olay sırasında bir kişinin daha bulunduğu belirlendi. İmgelerde bayanın banka da sıra beklediği, akabinde rahat tutumlarla bankoya gelerek para çektiği görüldü.

16 hata kaydı olduğu ortaya çıktı

DHA’nın haberine nazaran şüphelilerden Ayşe A.’nın daha evvelden 26 tane, İrfan H.’nin 3 tane, Erol Ş.’nin 4 tane, Şenel T.’nin 8 tane, Süleyman O.’nun ise 16 tane cürüm kaydının olduğu belirlendi.

3 başka banka şubesinden yaklaşık 500 bin lira para çektiler

Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler. Şüphelilerden 4’ü tutuklanırken bir kuşkulu isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.