İstanbul’da küçük çocuğu taciz etmişti: Bisikletli tacizciye tahliye kararı!

İstanbul Bahçelievler’de 2021 yılının Aralık ayında bisikleti ile gezerken, 13 yaşındaki kız çocuğu B.B.’ye kelamlı tacizde bulunan ve çocuk yanından ayrılmak istediğinde kolundan tutarak mani olmaya çalışan 46 yaşındaki Mecit G. hakkında karar açıklandı.

Bakırköy 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Mecit G. SEGBİS sistemi ile hazır edildi. Duruşmaya mağdur çocuğun avukatı da katıldı. Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı sanığın ‘sarkıntılık suretiyle cinsel istismar’ cürmünden 3 yıldan 8 yıla kadar mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

“ZOR DURUMDAYIM”

Mütalaanın akabinde kelam verilen tutuklu sanık Mecit G. “Ailem ve çocuklarım var. Bakmak ile yükümlü olduğum bireyler vardır. Güç durumdayım. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Kararını açıklayan mahkeme sanığın ‘sarkıntılık suretiyle cinsel istismar’ cürmünden 3 yıl 9 ay mahpusla cezalandırılmasına karar verdi. Verilen cezada rastgele bir indirim uygulanmazken, tutuklulukta geçirdiği müddet göz önünde bulundurularak sanığın tahliyesine karar verildi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 31 Aralık 2021’de Bahçelievler’de meydana gelen olay anlatılmıştı. İddianamede tabirine yer verilen mağdur çocuk B.B. “Olay günü okuldan konutuma gerçek yürüyordum. Ardımdan biri bana seslendi bu civarda metro istasyonu olup olmadığını sordu. Daha sonra bana ‘yeni evlendim hayatımda hiç bayan görmedim, bayan gördüğümde keyifli oluyorum’ biçiminde kelamlar söyledi” sözlerini kullanmıştı.

Mağdur çocuk tabirinin devamında “Sanık bana bakire olup olmadığımı, cinsel alakaya girmeyi isteyip istemediğimi sordu. Ben yanından ayrılmak istediğimde kolumdan tutarak pürüz oldu. Ben acil aramadan babamı aradım ve bir anlık dalgınlığından faydalanarak oradan uzaklaştım” formunda konuşmuştu.

Mağdur çocuğun babası müşteki T.B. ise “Kızım acil arama ile beni aradı. Telefonda benimle konuşmadı kızım ağlayarak bir erkek ile konuşuyordu. Konuta gitmek istediğini söylüyordu. Sanık ‘daha dur gitme, yapacağımız şeyler var çok güzelsin’ dedi. Daha sonra ben telefonu kapatıp çabucak eşimi aradım” halinde beyanda bulunmuştu.

Gezinti hakkında ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ cürmünden 3 yıldan 8 yıla kadar, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ kabahatinden da 6 aydan 3 yıla kadar mahpus cezası talep edilmişti.