iPhone sahipleri bu uygulamaları kullanmayı çabucak bırakmalı! İşte bilgileri çalan o uygulamalar

VPN’ler, inançlı bir ilişki kullanarak tüm ağ etkinliklerini gizleyerek siber akınlara karşı muhafaza açısından da bir dizi değişik avantajı garanti edebilir. Daha evvel teknisyenler ve uzmanlar için ayrılmış bir şeydi. Lakin bugün, VPN’lerin kullanımı herkesin erişimine açıktır, bu cins ağ kontağı sunan birçok çevrimiçi hizmetten birini kullanmanız kafidir.

VPN UYGULAMASI

Bu, bilhassa şirketlerin bu çeşit altyapılardan yararlanmalarını sağlamak için ucuz ancak eşit derecede tesirli bir sistemdir.. Bugün, bu nedenle, VPN teknolojisi kamu malı haline geldi. Akıllı telefonunuza bir uygulama yükleyin ve gizliliğinizi korumak için bir dizi bilgi muhafazasına ve araca erişmek için bir abonelik hizmeti için ödeme yapın. Tekrar de bir siber güvenlik uzmanı, iPhone sahiplerinin bu uygulamaları kullanmayı bırakmaları ve çabucak telefondan kaldırmaları gerektiğini açıkladı.

IPHONE SAHİPLERİ BU UYGULAMALARI KULLANMAYI ÇABUCAK BIRAKMALI

IPhone sahipleri bu uygulamaları kullanmayı çabucak bırakmalı
İnternet teması, bilgi dolu “arabaların” ağın bir noktasından başkasına geçtiği bir otoyol olarak hayal edilebilir. Gişeler, kullanıcının ağa erişmek için bağlandığı noktalardır. VPN’ler, yetkisiz araçların erişemediği ve sırf aboneliği ödeyen kullanıcının başka araçlardan gizlice dolaşabildiği bir tıp paralel yoldur. Kimse onun o sokaklarda hareket ettiğini göremez ve nereye gittiğini bilemez. Burada: keşfedilen sistem kusuru, bunun yerine, bir VPN kullanılmasına karşın bu bilgilerin, onu keşfetmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir durumda kalacağını gösterir.

GİZLİLİĞE YÖNELİK RİSKLER

Araştırmalara nazaran, “iOS’taki VPN’ler dolandırıcı uygulamalar olduğu paylaşıldı. Araştırmacı, aslında muhafazalı bir ağın etkinleştirilmesinden evvel kurulan tüm irtibatların sonlandırılmayacağını ve data göndermeye ve almaya devam edeceğini bulmuştur. iOS sistemi birden çok irtibat kanalı kullanır ve bunların birden fazla, örneğin uygulama bildirimleri için olanlar, bir VPN kapatıldığında bile açık kalır. Bu, kullanıcıyı potansiyel olarak tehlikeli bilgi sızıntılarına maruz bırakmak manasına gelebileceğinden, hiç olmamalıdır.

Yapılan testler, 13.3.1’den 15.6’ya kadar farklı VPN ağ sağlayıcıları ve farklı iOS sürümleriyle gerçekleştirildi. Sonuçlar daima tıpkı çıktı. Fiyatlı üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından sunulan VPN hizmetlerini kullanmayı bırakmalısınız. Kusur giderilene kadar, aslında boşa harcanacak paradan tasarruf etmenin en uygun yolu bu olacaktır.