GTA 6 manzaralarının nasıl sızdırıldığı aşikâr oldu

Özellikle 2013 tarihinde yayınlanan GTA 5 ile satış rekorları kıran GTA serisi, ortadan 9 yıl geçmesine karşın hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

GTA 5’in üzerinden neredeyse 9 yıl geçti ve şimdi serinin merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6 (GTA 6) hakkında çok net bilgiler yok.

GTA 6 oynanış manzaraları sızdırıldı

Bilgisayar korsanları, GTA 6 oynanış görüntüleri ve ekran imgelerini birka. gün evvel internete sızdırmıştı.

GTAForums’da teapotuberhacker ismiyle yer alan hacker, ayrıyeten projenin kaynak kodunun 10 bin satırını da yayınladı.

YouTube ve Twitter başta olmak üzere tüm toplumsal medya platformlarında dolaşmaya başlayan imgeler; yeni karakter animasyonlarını, oyuncu olmayan karakterin etkileşimlerini, bir restoran soygununu ve polisle çatışma sahnelerini gösteriyor.

GTA geliştiricisi Rockstar Games ve yayıncı Take-Two Interactive, sızıntının kaynağını doğruladı. Öte yandan kelam konusu imajlar, oyunun erken erişim etabına ilişkin olduğu için pek de kaliteli görünmüyor.

Rockstar’dan açıklama geldi

Rockstar Games, oyun dünyasını sarsan Grand Theft Auto 6 sızıntılarının gerçek olduğunu doğruladı. Şirket, GTA 6 sızıntısına ait, yetkisiz birinin yeni GTA oyununun erken geliştirme imgeleri dahil, saklı bilgilere yasa dışı bir biçimde eriştiği bir ağ saldırısına maruz kaldıklarını duyurdu.

Rocktar Games, “Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı üzere devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi hakikaten aşan bir tecrübe sunmaya her zamanki üzere kararlıyız.” açıklamasında bulundu.