Eski işverene akıl almaz tuzak: Her gün boş valizle gelip 200 bin liralık kıyafet çaldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde kıyafet satan bir işletmede daha evvel 3 sene boyunca çalışan Mert A. (23), daha uygun bir teklif gelince misyonundan ayrıldı. İşsiz kalmasının akabinde yaklaşık 2,5 ay evvel yine eski işvereni Hasan Manas’ın kapısını çalan Mert A., eski işvereninden kendisini yine işe almasını istedi. Manas, eleman gereksinimi olmadığını söyleyerek eski çalışanının talebini geri çevirdi

AKIL ALMAZ PLANINI DEVREYE SOKTU

Kendi isteğiyle ayrıldığı işine geri dönemeyince meskenine dönen Mert A., sonraki günün sabahı dini nikahlı gebe eşi Meryem K. (20) ve elindeki büyük bir valiz ve el çantasıyla birlikte tekrar eski iş yerine geldi. “Ev taşıyoruz, eşim gebe bir süre burada dinleyebilir miyiz” palavrasıyla eski işvereni Hasan Manas’ın itimadını kazanan Mert A. ve gebe eşi, 1 saat içeride dinlendikten sonra ellerinde taşıdıkları valizle birlikte mağazadan ayrıldı. 2,5 ay boyunca dinlenme mazeretiyle her mesai sabahı valizle mağazaya gelen çift, tenha noktalardaki elbiseleri valiz ve el çantasına doldurarak yaklaşık 200 bin TL’lik kıyafet çaldı.

SOYULDUĞUNU DİĞERİNDEN ÖĞRENDİ

Profesyonel oyunculara taş çıkartan bir performansla soygunlarını sürdüren çiftin eski işverene kurduğu tuzak, çalıntı kıyafetlerin piyasada yarı fiyatına satıldığının fark edilmesiyle bozuldu. Eski işyerinden çaldığı markalı kıyafetleri yarı fiyatına satan Mert A.’yı fark eden bir esnaf, bu markanın Denizli’deki satış noktası olan Hasan Manas’ı uyardı. Aldığı ihbar üzerine büyük bir şok geçiren Manas, denetim ettiğinde 200 bin TL pahasındaki kıyafetlerin yerine olmadığını anladı. Manas’ın şikayeti üzerine güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen takımları, kuşkulu çifti gözaltına aldı. Hatasını itiraf etmek zorunda kalan Mert A. sevk edildiği isimli makamlarca tutuklanırken, dini nikahlı gebe eşi ise adil denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

“HİÇ ŞÜPHELENMEDİM”

İşletme sahibi Hasan Manas, durumun çok utanç verici olduğunu ve şüphelilerin çok samimi davrandığını belirterek, “Valla çok şaşırtan bir olay. Yaklaşık 2.5 yıl bizle birlikte çalıştı. Öteki grubumla de baya bir içtenler. Eşiyle bir arada 2.5 ay kadar her gün sabahları valizlerle gelip, ‘ben konut taşıyorum, diye mazeret uydurdu. Dükkan açarken öbür elemanlarımızın meşguliyetinden yaralanarak art tarafa gidip, bu valizleri doldurup karısı ile bir arada çaktırmadan yaklaşık 200 bin TL civarında malımızı almışlar. Bu malları diğer dokumacılık mağazalarına yarı fiyatına satarak bizi ziyana uğrattılar ve sonuçta bulundu. Bir firma aradı bizi, ‘Senin eserler burada çok ucuza satılıyor’ diye. Biz gittiğimizde şok olduk. Çabucak emniyet üniteleri aradık esasen. Hiç fark etmedik zira çok samimi davranıyor. Mesken taşıyoruz mazeretiyle boş valizlere hırsızlık, çok utanç verici. Yakalandıktan sonra da tutuklandı ve şuanda cezaevinde” dedi.