Erdoğan’ın yıllar önceki sözüyle isyan etti

Kurban Bayramı’nda hayvan pazarında bir çiftçi kendisine sorulan hayvan pazarındaki ve hayvancılıktaki ekonomik durumu değerlendirdi.

Muhabirin “Maliyeti karşılıyor mu?” sorusuna hayvan üreticisi şu cevabı verdi:

“Karşılamıyor, seneye gelmiyoruz. Bu kadar basit. Çiftçiyi bitirdiler. Kurbanını nereden alıyorsa alsın vatandaş, biz gelmiyoruz artık. 140 büyük baş peronu olan yerde 40 tane hayvan satan peron kaldı. 20 yıldır buraya geliyorum artık seneye gelmeyeceğim.”

Buraya gelen satıcıların zarar ederek memleketlerine döndüklerini belirten çiftçi “Ben buraya geçen sene 128 hayvanla gelmiştim bu sene 60 hayvanla geldim. Bu bir sonraki sene gelirsem 20 ye düşecek. Ondan sonraki sene bırakacağım” diye konuştu.

Geçtiğimiz sene 120 liraya aldığı yemi bu sene 400 liraya aldığını söyleyen vatandaş, “Saman, yem, arpa her şeye zam geldi. Şu andan sonra benim yapacağım şey hırsızlık. Girip yatacağız başka yapacak bir şey yok” dedi.

Lafagel muhabirinin, “Köylü milletin efendisiydi, ne oldu böyle” sorusuna çiftçi, başbakan olduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ananı da al git” sözlerini anımsatarak yanıtverdi. Çifçti, “Bırakıyoruz! Bize söylenen buydu zaten. Ananı da al git dediler. Gidiyoruz!” diye konuştu.