Erdoğan’a ses çıkaramayanların hedefindeki isim

Odatv daha önce Bilal Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı olan ve bu tanışıklıkla önce AKP MKYK’sına giren ardında da bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP’nin en önemli ikinci koltuğunda oturtulan Erkan Kandemir’in yükselişini yazmıştı.

Hızlı yükselişi ve özellikle milletvekili listelerinin hazırlanması konusundaki etkisi Kandemir’i parti içinde hedef tahtasına oturtmuş durumda. Erdoğan’la birlikte milletvekili listesini yapan ve birçok önemli isme kesik atan yardımcısı Kandemir, Erdoğan’a sesini çıkaramayanların hedefi haline geldi.

Parti içinde, gücünü ve Erdoğan’a yakınlığını Bilal Erdoğan’dan alan Kandemir tartışması yaşanıyor. Zira Kandemir partinin önemli isimlerinin meclis yolunu kesmiş durumda.

Bu isimlerin başında Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a en yakın isimlerden AKP eski İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak geliyor. İl Başkanlığı görevinden sonra MKYK üyesi yapılan Şenocak’ın milletvekilliği yolu bizzat Kandemir tarafından kesildi.
Yolu kesilen bir diğer isim de Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş. Göktaş’ın “vekillik hayallerini bitiren” isim de Kandemir oldu.

ŞAMİL TAYYAR’I DA LİSTEYE ALMADI

AKP’nin Genel Merkez 6. Olağan Kongre’sinde MKYK yedek üyeliğine seçilen ve halen Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Emre Ete ve MKYK üyesi Mücahit Birinci de Kandemir zedeler listesinde yer alıyor.

Erkan Kandemir’in bizzat listeye yazmadığı önemli isimlerden biri de eski vekil Şamil Tayyar.

Kandemir fırtınası yalnızca milletvekili listelerinde esmiyor. İl teşkilatları üzerinde de gücünü kullanan Kandemir, Ağrı’da Savcı Sayanın tüm ekibini budadı. Diğer bir büyük kavganın yaşandığı il ise Çanakkale. Kandemir, Kartal İmam Hatip takımın lideri olan Bülent Turan’ın memleketi Çanakkale’de Turan’ın ekibini de devre dışı bıraktı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir