Elon Musk hakkında bomba ifşa: Altında çalışan yöneticiden ikizleri olmuş

Son periyotta Twitter’ı satın alma süreciyle gündemden düşmeyen ve farklı bayanlardan 7 çocuğu bulunan Elon Musk ile ilgili yeni evraklar ortaya çıktı.

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Business Insider, 2021’in Kasım ayında hazırlanan kimi mahkeme yazışmaları ve dokümanlara ulaşarak Elon Musk’ın geçen yıl, kendi şirketinde çalışan üst seviye bir yöneticiyle çocuk yaptığını ortaya çıkardı.

Kanada doğumlu olan Zilis (gri kazak ve kot pantolonlu), makine tahsili konusunda dünyanın en güzellerinden biri olarak biliniyor.

Musk’a ilişkin Neurolink’te üst seviye misyonda çalışan Shivon Zilis’in Musk’la aşk yaşadığı ve ikizleri olduğu öğrenildi. Mahkeme dokümanlarında 51 yaşındaki Musk ve 36 yaşındaki Zilis’in çocuklarının soyadını Musk ve göbek isimlerini ise Zilis olarak seçtikleri görülüyor.

Teksas’taki mahkeme bu talebi onaylarken, çocukların isimlerinin ise bilinmediği belirtildi. Business Insider, ikizlerin dünyaya, Musk’ın eski partneri Grimes’tan olan ikinci çocuğu Exa Dark Sidearael’den geldiğini de aktardı.

SHIVON ZILIS KİMDİR?

Kanada’da dünyaya gelen Zilis, Yale Üniversitesi’nde mezun olduktan sonra mesleğine IBM’de başladı. Forbes mecmuası tarafından “Takip edilecek 30 yaşın altındaki 30 insan” ortasında yer alan Zilis’in bir spor ve tabiat sporları tutkunu olduğu biliniyor.

Musk’ın 2015’te kurduğu OpenAI’da çalışmaya başladığı belirtilirken, 2017’de Tesla’nın proje yöneticisi olarak misyon aldı.  Bir mühlet sonra Zilis, Musk’ın eş CEO olduğu Neuralink’te üst seviye misyona atandı. Zilis şu an Operasyon ve Özel Projelerden Sorumlu Yönetici olarak misyon alıyor.

Business Insider, Musk’ın imparatorluğunda Zilis’in “Musk’ın gözdelerinden biri” olduğunu da yazdı.