CHP’li Girgin: Çiftçiler borç ve iflasa sürükleniyor

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde Yatağan ilçesinde çiftçileri ziyaret etti. Girgin, “Hangi çiftçimizle konuşsak, yem değerli, saman değerli, mazot değerli, gübre değerli hiçbir şey alamadık diyor. Çiftçiler borç ve iflasa sürükleniyor” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde Yatağan ilçesi Bahçeyakası Mahallesi’nde bir buğday tarlasını gezdi. Girgin, “Hangi çiftçimizle konuşsak, yem değerli, saman değerli, mazot değerli, gübre kıymetli hiçbir şey alamadık diyor. Borca sürükleyen, iflasa sürükleyen bu sistem, çiftçimize reva değil” dedi.

Buğday tarlasından seslenen Girgin, “Hangi çiftçimizle konuşsak, ‘Yem değerli, saman değerli. Mazot değerli. Tarlalara gübreyi atamadık. Ekemedik. Eksek de karşılığını alamadık’ diyor. Borca sürükleyen, iflasa sürükleyen bu sistem, çiftçimize reva değil. Biz ‘Köylü milletin efendisidir, ulusal iktisadın temeli tarımdır’ diyen bir anlayışın temsilcileriyiz” diye konuştu.

“ÇİFTÇİMİZ KAZANACAK, GELECEK ÇİFTÇİNİNDİR”

İktidarın ithal tarım eserleri ile çiftçisini diz çöktüren anlayışını yerle bir edeceklerini de söyleyen Girgin “Yerli tarım ile besin güvenliğini sağlayacağız. Çiftçimiz kazanacak, gelecek çitçinin ve tarımındır. Soframızı boş bırakmayan çiftçilerimize teşekkür ediyoruz. Ulusal iktisadın temeli tarımdır diyen lider çiftçi Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmetle anıyorum. Emeğiyle topraktan bir dünya yaratan bütün çiftçilerimizin #DünyaÇiftçilerGünü kutlu olsun” dedi.