Bodrum’daki ‘çuval’ cinayeti çözüldü: Tabancayla vurulup, asit dökülerek yakılmış…

Ortakent Mahallesi Üniversitesi Caddesi üzerinde 28 Haziran günü saat 00.30 sıralarında yürüyen bir kişi, yol kenarından gelen ağır koku üzerine durumdan şüphelenerek ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen polis takımlarınca yapılan incelemede içi toprak dolu bir çuval içerisinde bir erkek cesedi bulundu.

Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin tanınmaz halde olduğu belirlenirken, yaşının 50- 55, olduğu belirtildi. Ceset, savcı ve takımların olay yerindeki incelemesinin akabinde otopsi süreçleri için Muğla İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ÖZEL TAKIM KURULDU, SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

Jandarma tarafından başlatılan çalışma kapsamında cesedin emlak ve oto kiralama işi yapan Ümit Erol isimli şahsa ilişkin olduğu belirlenirken, Çiftlik Mahallesi’nde yaşayan kardeşi Uğur Erol’un, 20 Haziran saat 18.30 sıralarında ağabeyinin evden ayrıldığını, hayatından kaygı ettiğini belirterek 25 Haziran saat 16.00 sıralarında jandarmaya kayıp müracaatında bulunduğu tespit edildi.

Soruşturmayı derinleştiren takımlar, Erol’un telefon kayıtlarını incelemeye aldı.

UYUŞTURULUP TABANCAYLA VURULMUŞ ASİT DÖKÜLEREK YAKILMIŞ

Derinleştirilen soruşturma kapsamında şüpheliler H.T.A., annesi F.N.A., G.İ., E.D., anestezi teknikeri B.A. ve A.T. gözaltına alındı. Çapraz sorguya alınan şüphelilerin tabiri doğrultusunda Ümit Erol’un borç- alacak nedeniyle öldürüldüğü belirlendi.

Olay günü şüphelilerin Erol’u uyuşturup, akabinde tabancayla vurduktan sonra üzerine asit döktüğü ve yakmaya çalıştığı, daha sonra ise kurtulmak istedikleri cesedi içi toprak dolu bir çuvala koyup 20 kilometre uzaklıktaki boş bir toprağa attığı belirlendi.

Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden 5’i tutuklanırken, A.T. ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.