Bankalar emekliye verdikleri promosyonu güncelledi: 3 yıllık mukaveleye 7 bin 500 TL

Emekli maaşına yapılan artırım sonrası maaş müşterilerini rakiplerine kaptırmak istemeyen bankalar, 3 yıllık mukaveleler karşılığında verdikleri promosyon sayılarını güncelleyerek 7 bin 500 TL’ye kadar çıkardı. Yeni mukavele sayılarının güncellenmesiyle ortaya çıkan yaklaşık 2 bin liralık fark da bankaların bildirimine nazaran hesaplara yatırılacak.

Rekabetin yeterlice arttığı promosyon piyasasında kimi bankalar sayılarını ikinci defa güncelledi. Kontratını 5 bin TL’den yenileyenler 7 bin 500’e kadar yükselen yeni sayıları görünce “Fark ne olacak” diye hesaplarının bulunduğu bankaları aramaya başladı.

Bazı bankalar ise ortadaki farkın hesaplara yatırılacağını SMS (kısa mesaj) ve telefonla şahsen arayarak haber verdi. Bildiri içeriği şöyle: “Değerli müşterimiz, emekli promosyon tutarlarımız 1 Ağustos 2022 itibariyle güncellenmiştir. 1-31 Temmuz 2022 ortasında emekli promosyon kampanyamızdan faydalanan müşterilerimize yeni kampanya fiyat farkı otomatik olarak 31 Ağustos tarihine kadar yatırılacaktır. Ödemeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. Yeni kampanya için rastgele bir müracaat yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Uygun günler dileriz.”

Bankaların promosyon sayıları:

Garanti: 5 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye çıktı.

Yapı Kredi: 5 bin TL’den 7 bin 500 TL’ye çıktı.

Akbank: 7 bin TL’lik promosyona 500 TL cip para ekledi.

İş Bankası, Finansbank, ING Bank: 5 bin TL.