Bahçeli’nin maksadında tekrar Türk Tabipleri Birliği var: ‘Kapatılmalıdır’

Bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği’ni (TTB) gaye aldı.

‘ZİLLET İTTİFAKININ YANDAŞLARI ÜZERE HAKARET EDİYORLAR’

Bahçeli, Konya Kent Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nin öldürülmesine ilişkin “En son bir tabip kardeşimizin hakkın rahmetine kavuşması, bir cinayetle muhatap olması sonucunda hayatını kaybetmesi sonucunda millet olarak büyük bir hüzün içerisinde olmamız gerekirken, her alandaki şiddeti topluca nasıl kınayacağımızı, nasıl aşacağımızı, barış ve huzura nasıl kavuşacağımızı ortaya koymamız gerekirken, kimi kelamda meslek kümeleri toplumsal kaos yaratmak, siyasallaşmak ve siyasi iktidarı istifaya davet edecek şekilde küstahça bir zillet ittifakının yandaşları üzere hareket etme gafletine düşmüşlerdir. Bunlar ülkemiz için faydalı davranışlar değildir. Terörle uğraşta ülke içinde ve ülke dışında şehitlerimiz varken, terörle uğraşta üstün bir muvaffakiyetin işaretleri görülürken Türkiye’de şiddetten yararlanarak, şiddeti fırsat bilip bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere, şiddeti nasıl önlememiz gerektiği konusunda milletimizi aydınlatma ve onları huzura davet etme gayretleri varken, Türkiye’nin her tarafında 50, 60’ı geçmeyen hekimiyle, 50, 60’ı geçmeyen avukatıyla şovlara ve bu ortada da polis kardeşlerimizle çatışmayı tercih edecek ve onlara hakaret edecek durumlara düşmeye kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu. 

‘TABİPLER BİRLİĞİ KAPATILMALIDIR’

Bahçeli, TTB’yi gaye alarak şöyle devam etti:

“O bakımdan bayramı vesile addederek toplum olarak huzura, bayram sonrasında ekonomik ve toplumsal taraftan iyileşmelere topluca uğraş göstermeye; ve hepimizin bildiği üzere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 5’inci yılındayız. 5’inci yılın sonunda muhtemelen 18 Haziran 2023’de Türkiye bir genel seçim yaşayacağı için her şeyi millet iradesine bırakmayı, tercihi milletimizin yapmasını arzulamayı düşünmeliyiz. Yoksa 3-5 ne idüğü belgisiz, her olayda millete aykırı düşen ve siyasete alet olmuş kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her seferinde söylüyorum; Tabipler Birliği kapatılmalıdır. Tabip kardeşlerim kendi kuruluşlarını yine sahiplenmeli ve yeni bir tertibe gitmelidir. Bir avuç ne idüğü bilinmeyen tabip kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmak lazımdır”

Öte yandan Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ismi sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna, “Bu soru mudur? Türk ismini taşıyan, Türk’e düşman olur mu?” karşılığını verdi.