Ay tutulması ne vakit, Türkiye’den görülecek mi? Ay tutulması burçlara tesiri ne olacak?

Ay, 16 Mayıs günü birinci tam ay tutulması sırasında kırmızı bir renkle parlayarak görsel bir şölen sunacak. Kanlı Ay tutulması saat 07:13’de gerçekleşecek. Astrologlar ay tutulmasının tesirlerinin ise 6 ay sürebileceğini belirtiyor. Kanlı Ay tutulmasının izleneceği ülkeler ortasında Türkiye yer almıyor.

Dünya’nın uydusu olan Ay’ın kızıl manzaraya bürüneceği an heyecanla beklenirken bir yandan da burçları nasıl etkileyeceği araştırılıyor. Bu unutulmazlar anlar hayatımızı etkileyecek mi merak edenler için astrolog Seyran Ataklı Kanlı Ay Tutulması burçlara tesirini anlattı. Seyran Ataklı yazısına haberimizden ulaşabilirsiniz…

KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

Uzun dalga uzunluğunda ki kırmızı ışık atmosferde dağılmadan ilerler. Bu yüzden de aslında gün içinde gökyüzünü masmavi görürken gün doğarken ve batarken kızıla çalan bir renge bürünür. Tutulma esnasında da Ay’ı bu kızıl dalga uzunlukları aydınlattığından ötürü kızıla çalan- kırmızı- kan renginde bir renkte görürüz. Bu yüzden de “Kanlı Ay Tutulması” denir.

AY TUTULMASI NE VAKİT?

Kanlı Ay tutulması 16 Mayıs’ta gerçekleşecek.

AY TUTULMASI TÜRKİYE’DEN GÖRÜLECEK Mİ?

Ay tutulması Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Ay tutulması Afrika, Avrupa ve Güney Amerika’nın büyük bir kısmında ve Kuzey Amerika’nın büyük bir kısmında izlenebilecek.

AY TUTULMASI BURÇLARA TESİRİ NELER OLACAK?

Ay tutulması 30 Nisan’da yaşadığımız Güneş tutulmasının devamı niteliğinde. Güneş tutulması hayatlarımıza başlangıçları getirirken, peşi sıra gelen Ay tutulması yeniye yer açmak için vadesi dolanın gitmesi gerektiğinin iletisini verecek. İkili münasebetlerde artık ite kaka giden, hüzün ve karmaşa yaratan durumların, vadesi dolanın gideceğini ortaya çıkartacak.

“Korkunun ecele yararı yok” dedirten bir tutulma…

Satürn’ün parmağı olan her durumda olduğu üzere gelene tamamlanma olarak bakarsak işimiz kolay. Israr etmenin bir manası yok diyor gökyüzü.. Israr edersen bu daha da büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir.

Büyük bir sistem değişimi mümkün. Bu yalnızca münasebetlerde değil, uygun gitmeyen bir mesleğin sonlanması, yeni bir başlangıç, vazife ve durum değişimleri, yaşadığınız kentten ayrılış ve öbür yerde yeni bir başlangıç üzere kuvvetli tesirlere hamile. Farklı ülkelere yerleşmek isteyebilirsiniz.

Mars-Neptün kavuşumu tutulmada epey tesirli. Aldatılmaları, kandırılmaları, aldanmaları ortaya çıkartabilir. Başımız karışık, ruh halimiz dalgalı, hareketlerimiz kararsız olabilir. Sevmem bu açıyı… Zihnimiz bulanıklaşır, hareket etme isteğimiz yavaşlayabilir, üzerimizdeki yorgunluğu atmak için gayret göstermek zorunda kalabiliriz. Duygusal birlikteliklerde kurban şuuru tetiklenecektir. Silkelenmeli, tuzaklara düşülmemeli… Düşünülmeden yapılan her hareket hayal kırıklığına açık unutmayın.

Mars-Neptün kavuşumuyla zehirlenmelere, bağımlılıklara, migren ve tansiyon rahatsızlıklarına, Ay tutulmasıyla virütik rahatsızlıklar, yumurtalık, rahim, üreme organları, kronik sıhhat sıkıntılarına dikkat edilmeli…