Araçlarını satmak isteyen 5 kişiyi ‘990 bin TL’ dolandırdı

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, Mersin’de araç satışı dolandırıcılığına yönelik şikayetler üzerine harekete geçti.

Çalışma kapsamında aracını satmak isteyen M.A.’nın 188 bin, M.K.’nin 177 bin, S.K.’nin 160 bin, K.K.’nın  235 bin ve Ş.K.’nin 230 bin olmak üzere toplam 990 bin lira dolandırılması olaylarıyla ilgili kent dışından gelen ve internet üzerinde satılık araç ilanları bulunanları arayarak, farklı isimler kullanıp müşteri olan Ayhan Elçik’in kimliğini belirledi.

‘KAPORA’ İSMİ ALTINDA ÖDEME

Elçik’in satın almak için anlaştığı araçlar için Mersin’den krediye başvuracağını söyleyip, araç sahiplerini de buraya davet ettiği, ‘kapora’ ismi altında cüzi ölçüde ödeme yaptıktan sonra kalan fiyatı kredinin çıkmasıyla vereceğini söylediği, devranları 3’üncü şahıslara yaparak dolandırıcılık yaptığı saptandı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Elçik, takımlar tarafından yapılan çok istikametli güvenlik kamerası ve Plaka Takip Sistemi (PTS) çalışmalarıyla yakalanıp, gözaltına aldı. Emniyet müdürlüğünde sorgulanan Elçik, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.