Antalya’da husumetlisiyle birebir ismi taşıyan köpeği öldürdü

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Şahin Oturmak (42) ile Osman A. (50), 200 TL’lik alacak verecek problemi yüzünden telefonda tartışmaya başladı.

Öfkelesine yenik düşen Osman A., kendi çalıştığı ve ortada sırada da Şahin Oturmak’ın geldiği işyerine gitti.

Husumetlisinin ismini taşıyan köpeği vurdu

Öfkeli adam burada eşyaları etrafa saçmaya başladı. Bu sırada işyerinde bağlı olan ‘Şahin’ isimli Alman Kurdu köpeği gören Osman A., yanında getirdiği tabancayla köpeğe 5 el ateş edip öldürdü, akabinde işyerinden ayrıldı.

Suç aletiyle yakalandı

Olayı duyup işyerine gelen Mithat Erol ise, köpeğinin yerde hareketsiz görünce neye uğradığını şaşırdı. Köpeğin sahibi Mithat Erol’un şikayeti üzerine harekete geçen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Hata Araştırma ve Soruşturma Ofis Amirliği grupları, kısa müddette Osman A.’yı olayda kullandığı tabancayla birlikte yakaladı.

Emniyette süreçleri tamamlanan Osman A., adliyeye sevk edildi.

“Bu Şahin’i vurdum, öteki Şahin’i de vuracağım”

Köpeğin sahibi Mithat Erol, “Şahin’i vuracağım diye buraya gelmiş. Burada etrafı dağıtmış. Köpeğimin ismi Şahin’di. Bu Şahin’i vurdum, öteki Şahin’i de vuracağım’ deyip çekip gitmiş. Köpeğime trilyonlar verseler değişmezdim. Hırsızları kovardı. Burada yatan bir köpeğin ne hatası vardı. Sonuna kadar bu bireyden şikayetçiyim. Ha beni vurmuş, ha köpeğimi” dedi.