Akşener’den teşkilata ihtar: Milletvekili adaylığı sürecini hakikat yönetin

Akşener’den teşkilata, “milletvekili adaylığı sürecini yanlışsız yönetin” ikazında bulundu.

Edinilen bilgiye nazaran Akşener, partisinin 10 saat süren vilayet liderleri toplantısında, teşkilatın çalışmalarına ait bilgi aldı, alandaki izlenimlerini aktardı.

Akşener’in teşkilata, siyasetin “sabır işi” olduğunu belirttiği toplantıda, milletvekilliği adaylığı konusunda çok istekli bireyler olabileceği ve bu alanın yanlışsız yönetilmesi gerektiğiyle ilgili talimat verdiği öğrenildi.

‘BİLİNEN, SEVİLEN VE TECRÜBE’ KRİTERİ

Genel seçimlerde, “milletin karşısına millette karşılığı olan adaylarla çıkılması” gerektiğini söz eden Meral Akşener, bu çerçevede teşkilattan “kamuoyunda bilinen, bölgesinde sayılan, sevilen, tecrübeli” isimler konusunda hassasiyet göstermelerini istedi.

İYİ Parti Genel Lideri Akşener ayrıyeten vilayet liderlerinden, vatandaşla sık sık bir ortaya gelerek, onların meselelerini dinlemelerini de talep etti.

Bu ortada Akşener toplantıda, partisinin geçen hafta sonu yapılan belediye liderleri toplantısında lisana getirilen, “Cumhurbaşkanı adayımız sizsiniz” telaffuzunun yinelenmesi üzerine, daha evvel “Başbakanlığa aday olduğu” halindeki açıklamasını hatırlattı.

Akşener teşkilattan, partinin oy oranı ile Meclis’teki sandalye sayısının artırılmasına odaklanılmasını istedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.