AK Parti İzmir Milletvekili Kaya’dan Tunç Soyer’e Buca Cezaevi eleştirisi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Hükümeti’nin yaptığı düzenlemeyle Buca Cezaevi arazisinin bölgede trafik akışını rahatlattığını kaydederek, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de neye karşı olduğunu herkes gördü.” ifadelerini kullandı.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, yıkılan Buca Cezaevi arazisi için yaptıkları planlamada Adnan Kahveci Caddesi’nin trafiği rahatlatacağını öngördüklerini belirtti.

Bölgede pazar yeri alanı da tahsis edildiğini aktaran Kaya, Buca Belediyesinin yaptığı çalışmayla ilgili videoyu da paylaşarak şunları kaydetti:

“Verdiğimiz alanda çalışan Buca Belediyesi, 144 gün sonra tek şeridini bitirdi ve yol trafiğe açıldı. Buca Belediyesinin paylaştığı videoda vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek, ihtiyaçlara uygun, ne kadar doğru bir planlama yaptığımızı tekrar göstermiştir. AVM’cileri hüsrana uğratarak yaptığımız plandaki yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla memnuniyetler daha da çoğalacak. Cezaevi planlarına dava açan ve başta kentsel dönüşüm olmak üzere İzmir’in hayrına olan her şeye karşı çıkan ‘istemezükçüler’ yine boşa düştü. Baş destekçileri, Buca’da dikili ağacı olmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de neye karşı olduğunu herkes gördü. İzmir için laf değil iş üretmeye devam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir