21 vilayet için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, yarın günün birinci saatlerinden itibaren Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusu) ile vakitle Batı Karadeniz (Bolu Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir ve Çankırı), Afyonkarahisar ve Kütahya etrafları ile Çorum’un batısında mahallî olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Vatandaşlara sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksama, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli olunması tavsiye edildi.

Yağışlar nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksama, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli ve önlemli davranılması gerekiyor.

İSTANBUL’DA SAĞANAK BEKLENİYOR

Diğer taraftan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge İddia ve Erken İkaz Merkezi’nden yapılan açıklamaya nazaran, pazar günü sabah saatlerden itibaren bölgenin doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) mahallî olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak tesirli olacak.

AFAD’DAN 21 VİLAYET İÇİN ‘KUVVETLİ YAĞIŞ’ UYARISI

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’ndan (AFAD), ortalarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu 21 vilayet için yapılan kuvvetli yağış ihtarında “Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına üzere aksiliklere karşı önlemli olun” denildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran, Pazar günü birinci saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusu ile vakitle Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kısımları; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya etrafları ile Çorum’un batısında kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına üzere aksiliklere karşı önlemli olun” tabirleri kaydedildi.